Aktuality O nás Historie Naše akce Informace pro zájemce Pomáhejte Kariéra, dobrovolnictví Dokumenty Kontakty Partneři Média Projekt

 

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM

PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU ZAMĚSTNANOST, STÁTNÍHO ROZPOČTU A KRAJEM VYSOČINA

 

 

Naše organizace, provozuje sociálně terapeutickou dílnu kavárnu Pohodička. Kavárna umožňuje zapojit do pracovního procesu lidi s mentálním postižením, kteří si v běžném provozu trénují obsluhu, přípravu nápojů a drobného jídla, ale také komunikaci se zákazníky. Kavárna vznikla díky projektu Ministerstva práce a sociálních věcí Podpora Transformace sociálních služeb ve spolupráci s Krajem Vysočina.

A co vše kavárna nabízí - návštěvníci kavárny mohou ochutnat výběrovou kávu z české pražírny Doubleshot, kvalitní víno, vyhlášené francouzské palačinky a další dobroty. Do Pohodičky mohou návštěvníci zajít také na výstavu obrazů, divadelní představení, předčítání knih, promítání filmů či hudební koncerty. Vítáí jsou rovněž nejmladší, pro které je připraven dětský koutek. Kavárnu si můžete pronajmout na oslavu narozenin, výjezdní poradu či jinou soukromou akci.

 

Pohodičku můžete potkat i na cestách - kavárna má také svoji pojízdnou variantu, která vyjíždí se svým stánkem na různé kulturní akce. V loňském roce to bylo více než 50 dnů na cestách. Pravidelně se účastní akcí, které připravuje Kraj Vysočina, jako například tradiční Letní dovádění či Bezpečná Vysočina. Kavárna Pohodička je i součástí Vysočina festu v Jihlavě. V pojízdné kavárně nabízíme několik druhů čerstvých palačinek a výbornou kávu.

 

 

Hudba pro Pohodičku - je charitativní akcí pořádaná při příležitosti narozenin kavárny. V roce 2014 jsme uspořádali Hudbu pro Pohodičku v omezených prostorách kavárny. Přesto se tam vešlo 210 lidí. Svým hudebním umem podpořili kavárnu zpěváci Petr Bende a Pavel Helan. Na oslavu druhých narozenin kavárny zahráli v zaplněné náměšťské Zámecké jízdárně Petr Bende a Roman Horký se svými kapelami. Prostřednictvím podobných akcí šíříme myšlenku, že lidé s postižením mohou tvořit přirozenou součást společnosti a žít stejným způsobem života jako všichni ostatní.

 

Přijďte naši kavárnu navštívit, rádi vás uvidíme!

Dveře Pohodičky otevíráme v úterý až čtvrtek ve 13 hodin a zavíráme ve 20 hodin.  Pátek až neděle máme otevřeno 14 - 21 hodin. Jedině v pondělí máme zavřeno.

Najdete nás na ul. V. Nezvala 115 v Náměšti nad Oslavou.

 

Kontakt:
Marek Klement - vedoucí kavárny
tel: 739 905 881
e-mail: kavarna@domovbz.cz

telefon přímo do kavárny: 604 291 264

 

 

 

<< zpět

Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou
příspěvková organizace
V. Nezvala 115, 675 71 Náměšť nad Oslavou