Opatření k pandemii COVID-19

23. března 2020

Naše zařízení se řídí nařízením vlády vydaným k pandemii COVID-19. Děláme maximum, abychom toto období všichni přežili ve zdraví.

ilustrační obrázek

Aktuálně platí - jsou zavřeny ambulantní služby jako denní stacionář a sociálně terapeutická dílna. Nepřijímáme klienty do odlehčovací služby.

V pobytových službách platí zákaz návštěv. S klienty můžete být v kontaktu telefonicky, zprostředkujeme Vám videohovor přes Hangouts, pokud to bude v našich silách. Obraťte se na vedoucího služby a zkuste se domluvit. Klienti mohou odjet k rodině. Je však třeba, aby tam zůstali až do konce opatření pro snižování nákazy koronavirem.

Realizujeme mnohá preventivní opatření a snažíme se tak snížit pravděpodobnost nákazy klientů. Mnozí z nich patří do rizikové skupiny seniorů, či osob s více chorobami. Klienti DOZP dodržují vládou stanovený zákaz vycházení. Mohou jít na zahradu, dvorek či terasu. Klienti Chráněného bydlení chodí na procházky do přírody. Při odchodu z domácnosti nasazují roušku. Nákup jim dočasně obstarává personál. Přechodně jsme zrušili všechny plánované akce, výlety i pravidelné aktivity mimo domácnost.

Dbáme na častější a důkladnou hygienu rukou, desinfikujeme povrchy na domácnostech, častěji větráme. Naši asistenti nosí roušky vždy při kontaktu s klienty. Velmi děkujeme všem dárcům a také našim zaměstnancům, kteří se pustili do šití látkových roušek.

Vše ostatní se snažíme držet v běžných kolejích. Z denního stacionáře jsme přesunuli oblíbené aktivity do domovů klientů - někteří malují, někteří tkají, je více času na pečení. Snažíme se klientům vysvětlovat aktuální situaci a důvody opatření. Mají k dispozici materiál ve formě snadného čtení.

Organizace má zpracovaný krizový plán pro případ karantény, nákazy či personální nouze. Věříme, že společně tuto situaci zvládneme.

Máte-li k aktuální situaci dotazy týkající se konkrétních klientů, ptejte se vedoucích či sociálních pracovnic jednotlivých domácností. S ostatními dotazy se obraťte na ředitelku organizace Hanu Šerákovou (tel. 739 323 711).

Přejeme pevné zdraví všem!

Sdílet na Facebooku