6 našich služeb lidem s mentálním postižením

Nejsme ústav, ale domov.
Lidé bydlí obvykle
v malých domácnostech na Vysočině.

Jak fungujeme

Odpovědi na vaše nejčastější otázky

Komu vaše služby poskytujete?

Naší cílovou skupinou jsou dospělí lidé od 18 let s mentálním, popřípadě kombinovaným postižením.

Můžu se přijet podívat, než se rozhodnu?

Žádný problém. Domluvte si schůzku – a naše sociální pracovnice vám vše vysvětlí a ukáže, jak to u nás vypadá.

Za jak dlouho mě vezmete?

Do chráněného bydlení vás vezmeme hned, jak budeme mít volné místo, které pro vás bude vhodné. Do denního stacionáře anebo sociálně terapeutické dílny vás vezmeme hned, jak se na tom domluvíme. Na odlehčovací službu také hned – jak tam bude volné místo.

Budou mi na pobyt u vás stačit peníze?

Určitě budou. A pokud máte velmi nízký důchod, může vám s placením pomoci někdo z rodiny, můžete si přivydělat nebo najdeme jiné možnosti.
Ve službě DOZP vám vždy zůstane 15 % z důchodu pro vaše vlastní potřeby. V chráněném bydlení vám vždy zůstane minimálně 4 000 Kč na jídlo a osobní věci. Nikdo se u nás nemusí bát, že se ocitne úplně bez peněz.

Mohu jezdit domů na víkendy?

Ano – a doporučujeme to. Budeme rádi, když zůstanete s rodinou a přáteli v kontaktu. Jestli ale chcete být mimo víc než 120 dní v roce, bude pro vás lepší jiná služba, například týdenní stacionář.

Bude se mnou pořád někdo?

To záleží na tom, kolik pomoci potřebujete. Někde jsou asistenti celý den a někde to není potřeba. Vždy máte možnost přivolat si pomoc. Obvykle to děláme tak, že vás podporujeme v samostatnosti – a pomáháme až tam, kde je to třeba.

Máte zájem o naše služby?

Zjistětě, co je k tomu potřeba